Thể loại
Tất cả

vdanang.com

Genz

13073

13073

8

Kas ma võin võtta 3 kalaõli tabletti korraga?

Kalaõli on teatud tüüpi toidulisand, mis on valmistatud rasvasest kalast. See on populaarne toidulisand, kuna on osutunud kasulikuks südamele, ajule ja teistele organitele. Kalaõli võib võtta pillidena või vedela lisandina
Kalaõli toidulisandite võtmisel on palju eeliseid. Need eelised hõlmavad südamehaiguste, insuldi ja teatud tüüpi vähi riski vähendamist, kognitiivse funktsiooni parandamist ja põletiku vähendamist. Oluline on olla teadlik kalaõlilisandite võimalikest kõrvalmõjudest, kuna need võivad hõlmata iiveldust, kõhulahtisust ja maksaprobleeme. Samuti on oluline olla teadlik kalaõlilisandite annustest, kuna liiga palju võib olla kahjulik

Show
  • Terved isikud
  • Raseduse ajal
  • Imikud ja lapsed
  • Kui suur on maksimaalne kogus kalaõli, mida saate
  • Kas on okei võtta kalaõli kolm
  • Kui te võtate kolm kalaõli tabletti, mis juhtub
  • Kui te võtate neli kalaõli, mis juhtub
Paljud inimesed võtavad igapäevaselt kalaõli toidulisandeid. Lisaks aju, silmade ja südame abistamisele võib kalaõli aidata teil võidelda ka põletikuga (1)

Paljud tervishoiutöötajad soovitavad seda, kuid te ei pruugi teada, milline annus on teie jaoks parim

Selles artiklis käsitletakse seda, kui palju kalaõli peaksite hea tervise tagamiseks tarbima

Kalaõli on teie tervisele väga kasulik

See sisaldab oomega-3 rasvhappeid, mis kaitsevad teie südant;

Mõned kalaõlid sisaldavad ka A-vitamiini, mis on oluline antioksüdant, ning D-vitamiini, mis on vajalik luude tervise ja üldise immuunsuse jaoks.

Peamised kalaõlis leiduvad oomega-3 rasvhapped on eikosapentaeenhape (EPA) ja dokosaheksaeenhape (DHA), mis mõlemad mõjutavad aju arengut ja funktsiooni (23, 4).

Neid rasvhappeid leidub rohkelt kalaõlis

Kui te ei söö regulaarselt rasvast kala, võib olla raske saada piisavalt EPA-d ja DHA-d, kuna enamik teisi oomega-3 allikaid on alfa-linoleenhape (ALA), millel ei näi olevat sama kasulikku mõju kui.

Lisaks on tüüpilises lääne dieedis oomega-3 rasvhapete puudus võrreldes oomega-6 rasvhapetega, seega võib kalaõli lisamine olla kasulik (7, 8, 9).

Kokkuvõte

Kui te ei söö regulaarselt rasvast kala, võiksite kaaluda toidulisandeid, mis sisaldavad oomega-3 rasvu EPA ja DHA, mis on aju arenguks ja funktsioneerimiseks hädavajalikud.

Kindlat kogust kalaõli, mida tuleks tarbida, ei ole

Siiski on juhised omega-3 kogutarbimise, samuti EPA ja DHA kohta

EPA ja DHA kombineeritud päevane normkogus (RDI) on 250–500 mg (4, 10)

Kalaõli toidulisandite ostmisel lugege etiketti, et määrata EPA ja DHA kogus. Tavaliselt annab 1000 mg kalaõli umbes 300 mg kombineeritud EPA ja DHA (11)

Terved isikud

Omega-3 kogu RDI on naistel 1100 mg ja meestel 1600 mg (11)

Enamik inimesi saab oma oomega-3 toidust nagu linaseemned, sojaõli ja kreeka pähklid, kuid need sisaldavad ka ALA-d

Kuigi teie keha suudab ALA-d muuta EPA-ks ja DHA-ks, on ebatõenäoline, et te saavutate nende rasvhapete piisavat taset üksi, kui te ei tarbi umbes kaks portsjonit (8 untsi või 224 grammi) rasvast kala nädalas (4, 12, 13).

Täiskasvanutel soovitatakse üldiselt tarbida kuni 3000 mg kalaõli päevas (14)

Raseduse ajal

EPA ja DHA on vajalikud loote normaalseks arenguks ning eriti DHA koguneb ajju kolmanda trimestri jooksul (12, 15)

Paljud rasedad naised aga ei vasta nende rasvhapete RDI-le (4)

EPA ja DHA lisamine raseduse ajal võib teie lapsele imiku- ja lapsepõlves kasu tuua, sealhulgas parandada probleemide lahendamise oskusi ning vähendada astma ja toiduallergiate riski (16, 17, 18)

WHO soovitab raseduse ajal 300 mg kombineeritud EPA ja DHA päevas, kusjuures DHA moodustab 200 mg (19)

Kuna enamik kalaõli toidulisandeid sisaldab rohkem EPA-d kui DHA-d, otsige seda, millel on suurem DHA suhe (1)

Raseduse ajal vältige tursamaksaõli kasutamist, kuna see sisaldab palju A-vitamiini, mis võib kahjustada loote arengut

Üks teelusikatäis (4 ml) tursamaksaõli sisaldab 2501 RÜ A-vitamiini, mis on ligikaudu 97% RDI-st raseduse ajal (20, 21, 22)

Imikud ja lapsed

Kuni üheaastaste imikute jaoks on piisav oomega-3 tarbimine 500 mg, mis 14-aastaselt suureneb järk-järgult täiskasvanud normaalseks tarbimiseks (11).

Samamoodi erinevad EPA ja DHA soovitused olenevalt vanusest

Näiteks 4-aastase lapse jaoks on vaja umbes 100 mg kombineeritud EPA ja DHA-d, samas kui 8-aastane laps vajab umbes 200 mg (23).

Lastele mõeldud kalamaksaõlid sisaldavad loomulikult ka A- ja D-vitamiini, kuna need ladestuvad kalamaksas, samas kui teised kalaõlilisandid võivad sisaldada ka D-, A- ja E-vitamiini. E-vitamiin hoiab õli stabiilsena ja võib pikendada selle säilivusaega

Imikutele või lastele mõeldud kalaõli lisandi ostmisel proovige leida need, mis sobivad konkreetsele eluetapile, et tagada õige toitainete kogus.

Kokkuvõte

Kuigi tervetele täiskasvanutele on kehtestatud soovitused EPA ja DHA kohta, on rasedatel naistel – aga ka imikutel ja lastel – erinevad vajadused.

Terve südame säilitamiseks veenduge, et saate piisavalt EPA-d ja DHA-d.

Südame isheemiatõve ja südameinfarkti riskiga inimestele soovitatakse 1000 mg EPA-d ja DHA-d kokku päevas

Hiljutises ülevaates jõuti aga järeldusele, et EPA ja DHA täiendav tarbimine, olgu see siis dieedist või toidulisanditest, ei mõjutanud südameatakkide riski vähe või üldse mitte.

Uuring näitas, et kalaõli võib vähendada kõrgeid triglütseriidide sisaldust teie veres, mis on südamehaiguste riskifaktor. Samuti võib see suurendada HDL-kolesterooli, mis on teie südamele kasulik

Kahe uuringu kohaselt on 3. 4 grammi kombineeritud EPA ja DHA vähendas triglütseriide 1–2 kuu pärast 25–50% (27, 28)

Uuringud näitavad, et EPA ja/või DHA lisamine võib parandada depressiooni sümptomeid (29, 30, 31)

Vaimse tervise jaoks ei ole kindlat soovitust kalaõli või EPA ja DHA konkreetsete koguste kohta, kuna uuringutes kasutatakse ebaregulaarseid annuseid

leidis, et 1400 mg kombineeritud EPA ja DHA vähendas noortel täiskasvanutel kolme nädala pärast depressiooni sümptomeid, samas kui teine ​​leidis, et 2500 mg EPA ja DHA vähendas tervetel inimestel ärevust.

Ühes uuringus leiti, et kalaõlid sisaldavad loomulikult kõrgemat EPA ja DHA suhet kui oomega-3 toidulisandid

Samuti võib see vähendada liigesepõletikku, kui suurendate oma oomega-3 tarbimist

Kuid olemasolevate uuringute ülevaate kohaselt ei too EPA ja DHA toidulisandid osteoartriidiga inimestele pidevalt kasu (38).

Seetõttu on konkreetse kalaõli või rasvhapete annuse soovitamine liigeste tervise jaoks keeruline

Sellegipoolest leiti 75 põlveliigese osteoartriidi põdeva inimesega läbi viidud uuringus, et iga päev 1000 mg kalaõli – 400 mg EPA ja 200 mg DHA – võtmine parandas oluliselt põlvede jõudlust.

Üllataval kombel ei mõjutanud suurem annus 2000 mg põlvefunktsiooni (36)

Kokkuvõte

Kalaõli võib aidata alandada triglütseriide, parandada meeleolu ja parandada liigeste tervist, kuid annustamissoovitused varieeruvad olenevalt uuringust ja inimese tervislikust seisundist

Kalaõlilisandid sisaldavad EPA-d ja DHA-d, samuti A- ja D-vitamiini

Samal ajal, sõltuvalt sellest, kas need on saadud kalast, merevetikatest või taimeõlidest, võivad üldised oomega-3 toidulisandid sisaldada EPA-d ja DHA-d või mitte.

Kui teie oomega-3 toidulisand on saadud merevetikatest, sisaldab see EPA-d ja DHA-d, kuigi need toidulisandid sisaldavad tavaliselt palju DHA-d ja vähe EPA-d (14).

Kalaõlilisandid seevastu sisaldavad tõenäoliselt rohkem EPA-d kui DHA-d, samas kui taimeõlipõhised toidulisandid sisaldavad palju ALA-d

Kuigi kõik oomega-3 rasvhapped on kasulikud, on EPA ja DHA kõige kasulikumad (5)

Ärge tarbige regulaarselt rasvast kala, kalaõli lisamine võib aidata tõsta EPA ja DHA taset. Kui te aga kalatooteid ei tarbi, võib toimida ka vetikatel põhinev toidulisand

Teise võimalusena aitab taimeõlidest valmistatud oomega-3 toidulisand suurendada oomega-3 tarbimist, kuid ei tõsta EPA ega DHA taset.

Kokkuvõte

Kui kalaõlilisandid pakuvad EPA-t ja DHA-d, siis enamik taimseid oomega-3 allikaid pakuvad ALA-d, mida võib olla raske EPA-ks ja DHA-ks muuta.

Suur hulk uuringuid toetab kalaõlilisandite kasutamist

Enamiku tervete inimeste jaoks piisab 250–500 mg kombineeritud EPA ja DHA päevasest, millest kalaõli on suurepärane allikas.

See oleneb teie vajadustest. Lisaks rasedad naised, imikud,

Kui otsustate oma tarbimist suurendada, valige kindlasti oomega-3 toidulisandid, mis sisaldavad soovitatavas koguses EPA-d ja DHA-d

Kui suur on maksimaalne kogus kalaõli, mida saate

Täiskasvanud võivad tarbida kuni 3000 mg kalaõli päevas kuni 3000 mg kalaõli päevas peetakse täiskasvanutele ohutuks ( .

Kas on okei võtta kalaõli kolm

NIH ja FDA andmetel ei tohiks DHA ja EPA koos ületada 3 grammi päevas. Omega-3-d võivad aja jooksul immuunsüsteemi funktsiooni vähendada, kuna need vähendavad organismi põletikulist reaktsiooni. Omega-3 võib veritsusaega pikendada ka suurte annuste puhul mitte rohkem kui 3 g päevas DHA ja EPA kombineerituna . Teadlased väidavad, et oomega-3 võib pikka aega vähendada immuunsüsteemi funktsiooni, kuna see vähendab organismi põletikulisi reaktsioone. Omega-3 suured annused võivad samuti pikendada veritsusaega.

Kui te võtate kolm kalaõli tabletti, mis juhtub

Kalaõli kõrvaltoimete hulka kuuluvad kõrvetised, lahtised väljaheited ja ninaverejooks, kui seda võetakse üle 3 grammi päevas. Suures koguses kalaõli tarbimine TOIDUKORRAst võib olla ohtlik. Kalaõli toidulisandite võtmine koos toiduga või nende külmutamine võib neid probleeme vähendada suurendada verejooksu võimalust . Kalaõli kõrvaltoimete hulka kuuluvad kõrvetised, lahtised väljaheited ja ninaverejooks. Kalaõlilisandite võtmine koos toiduga või nende külmutamine võib neid probleeme vähendada. Suures koguses TOIDUKORRAst pärit kalaõli tarbimine ei pruugi olla ohutu.

Kui te võtate neli kalaõli, mis juhtub

Kalaõli on üldiselt ohutu, kuid liiga palju võib põhjustada verejooksu ja mõjutada teie immuunsüsteemi. Inimesed, kes on mereandide suhtes allergilised, ei pruugi kalaõli võtta. Kalaõli toidulisandite võtmine arsti järelevalve all suurendab teie verejooksu riski ja võib mõjutada teie immuunvastust . Pole selge, kas kalaõli on mereandide suhtes allergilistele inimestele ohutu. Võtke kalaõli toidulisandeid arsti järelevalve all.

Dịch vụ SEO website - Thiết kế Website

★★★★★ 7 đánh giá trên Google
Văn phòng công ty

Địa chỉ: Số 5 Trần Kim Xuyến - P.Trung Hoà - Q.Cầu Giấy - TP. Hả Nội

Điện thoại: 0922 892 892

Trang web: Bangnam.com

Từ Dịch vụ SEO website - Thiết kế Website

"BANGNAM là đơn vị cung cấp Dịch Vụ SEO, Dịch vụ thiết kế Website, Giải pháp quản trị doanh nghiệp ERP hàng đầu tại Việt Nam."

Mọi người cũng tìm kiếm

Thiết kế website Hà Nội
Nhà thiết kế trang web
Thiết kế website bán hàng
Nhà thiết kế trang web
Dịch vụ SEO
Nhà tối ưu công cụ tìm kiếm
Thiết kế website TP HCM
Nhà thiết kế trang web
Thiết kế website Hà Nội
Nhà thiết kế trang web