Thể loại
Tất cả

vdanang.com

Genz

13965

13965

8

Mohu si vzít 3 pilulky rybího oleje najednou?

Rybí olej je druh doplňku, který je vyroben z mastných ryb. Je to oblíbený doplněk, protože se ukázalo, že je prospěšný pro srdce, mozek a další orgány. Rybí olej lze užívat ve formě pilulek nebo jako tekutý doplněk
Užívání doplňků s rybím olejem má mnoho výhod. Tyto výhody zahrnují snížení rizika srdečních onemocnění, mrtvice a některých typů rakoviny, zlepšení kognitivních funkcí a snížení zánětu. Je důležité si být vědom potenciálních vedlejších účinků doplňků stravy s rybím olejem, protože mohou zahrnovat nevolnost, průjem a problémy s játry. Je také důležité si uvědomit dávkování doplňků rybího tuku, protože příliš mnoho může být škodlivé

Show
  • Zdraví jedinci
  • Během těhotenství
  • Kojenci a děti
  • Jaké je maximální množství rybího tuku, které můžete
  • Je v pořádku vzít si rybí tuk tři
  • Když si dáte tři pilulky rybího tuku, co se stane
  • Když si dáte čtyři rybí oleje, co se stane
Mnoho lidí denně užívá doplňky s rybím olejem. Kromě toho, že rybí olej pomáhá vašemu mozku, očím a srdci, může vám také pomoci bojovat proti zánětu (1)

Mnoho zdravotníků to doporučuje, ale možná nevíte, jaké dávkování je pro vás nejlepší

Tento článek pojednává o tom, kolik rybího tuku byste měli konzumovat pro dobré zdraví

Rybí tuk je velmi prospěšný pro vaše zdraví

Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které chrání vaše srdce;

Některé rybí oleje obsahují také vitamín A, který je důležitým antioxidantem, a také vitamín D, který je nezbytný pro zdraví kostí a celkovou imunitu

Primárními omega-3 mastnými kyselinami obsaženými v rybím tuku jsou kyselina eikosapentaenová (EPA) a kyselina dokosahexaenová (DHA), které obě mají vliv na vývoj a funkci mozku (23, 4).

Tyto mastné kyseliny jsou hojně zastoupeny v rybím tuku

Pokud nejíte pravidelně mastné ryby, může být obtížné získat dostatek EPA a DHA, protože většina ostatních zdrojů omega-3 je kyselina alfa-linolenová (ALA), která, jak se zdá, nemá stejné příznivé účinky jako

Navíc typická západní strava má nedostatek omega-3 mastných kyselin ve srovnání s omega-6 mastnými kyselinami, takže suplementace rybím olejem může být prospěšná (7, 8, 9)

souhrn

Pokud nejíte pravidelně tučné ryby, možná budete chtít zvážit doplňky, které obsahují omega-3 tuky EPA a DHA, které jsou nezbytné pro vývoj a funkci mozku.

Neexistuje žádné stanovené množství rybího tuku, které by se mělo konzumovat

Existují však pokyny pro celkový příjem omega-3, stejně jako EPA a DHA

Kombinovaný referenční denní příjem (RDI) EPA a DHA je 250-500 mg (4, 10)

Při nákupu doplňků s rybím olejem si přečtěte štítek, abyste zjistili množství dodávaných EPA a DHA. Obvykle 1 000 mg rybího oleje poskytuje přibližně 300 mg kombinované EPA a DHA (11)

Zdraví jedinci

Celkový RDI omega-3 je 1 100 mg pro ženy a 1 600 mg pro muže (11)

Většina lidí přijímá omega-3 z potravin, jako jsou lněná semínka, sójový olej a vlašské ořechy, ale ty také obsahují ALA

I když vaše tělo dokáže přeměnit ALA na EPA a DHA, je nepravděpodobné, že byste sami získali dostatečné množství těchto mastných kyselin, pokud nebudete konzumovat asi dvě porce (8 uncí nebo 224 gramů) tučných ryb týdně (4, 12, 13).

Dospělým se obecně doporučuje konzumovat až 3 000 mg rybího oleje denně (14)

Během těhotenství

EPA a DHA jsou potřebné pro normální vývoj plodu a zejména DHA se hromadí v mozku během třetího trimestru (12, 15)

Mnoho těhotných žen však nesplňuje RDI pro tyto mastné kyseliny (4)

Doplňování EPA a DHA během těhotenství může být přínosem pro vaše dítě během dětství a dětství, včetně lepších dovedností při řešení problémů a nižšího rizika astmatu a potravinových alergií (16, 17, 18).

Během těhotenství WHO doporučuje 300 mg kombinované EPA a DHA denně, přičemž DHA představuje 200 mg (19).

Protože většina doplňků s rybím olejem obsahuje více EPA než DHA, hledejte ten s vyšším poměrem DHA (1).

Když jste těhotná, vyhněte se používání oleje z tresčích jater, protože obsahuje vysoké hladiny vitamínu A, který může narušit vývoj plodu

Čajová lžička (4 ml) oleje z tresčích jater obsahuje 2 501 IU vitamínu A, což je přibližně 97 % RDI během těhotenství (20, 21, 22)

Kojenci a děti

Pro kojence do jednoho roku je dostatečný příjem omega-3 500 mg, který se postupně zvyšuje na normální příjem u dospělých ve 14 letech (11).

Podobně se doporučení EPA a DHA liší v závislosti na věku

Například pro 4leté dítě je potřeba asi 100 mg kombinované EPA a DHA, zatímco 8leté dítě potřebuje asi 200 mg (23).

Oleje z rybích jater pro děti také přirozeně obsahují určité množství vitaminu A a D, protože tyto jsou uloženy v rybích játrech, zatímco jiné doplňky s rybím olejem mohou také obsahovat vitamin D, A a E. Vitamin E udržuje olej stabilní a může prodloužit jeho trvanlivost

Při nákupu doplňku rybího tuku pro kojence nebo děti se snažte najít takové, které jsou specifické pro danou životní fázi, aby bylo zajištěno správné množství živin.

souhrn

I když existují doporučení pro EPA a DHA pro zdravé dospělé, těhotné ženy – stejně jako kojenci a děti – mají různé potřeby.

Abyste si zachovali zdravé srdce, ujistěte se, že přijímáte dostatek EPA a DHA.

Pro osoby s ischemickou chorobou srdeční a rizikem srdečního infarktu se doporučuje 1 000 mg celkové EPA a DHA denně

V nedávném přezkumu se však dospělo k závěru, že dodatečný příjem EPA a DHA, ať už ze stravy nebo doplňků, měl malý nebo žádný účinek na snížení rizika srdečních infarktů.

Studie zjistila, že rybí tuk může snížit vysoké triglyceridy v krvi, což je rizikový faktor pro srdeční onemocnění. Může také zvýšit HDL cholesterol, což je dobré pro vaše srdce

Podle dvou studií 3. 4 gramy kombinované EPA a DHA snížily triglyceridy o 25–50 % po 1–2 měsících (27, 28)

Výzkum ukazuje, že suplementace EPA aebo DHA může zlepšit příznaky deprese (29, 30, 31)

Neexistuje žádné přesvědčivé doporučení pro konkrétní množství rybího oleje nebo EPA a DHA pro duševní zdraví, protože studie používají nepravidelné dávky

zjistili, že 1 400 mg kombinované EPA a DHA snižuje příznaky deprese u mladých dospělých po třech týdnech, zatímco další zjistil, že 2 500 mg EPA a DHA snižuje úzkost u zdravých jedinců.

Jedna studie zjistila, že rybí oleje přirozeně obsahují vyšší poměry EPA k DHA než doplňky omega-3

Může také snížit zánět kloubů, pokud zvýšíte příjem omega-3

Podle přehledu dostupných studií však doplňky EPA a DHA trvale neprospívají lidem s osteoartrózou (38)

V důsledku toho je pro zdraví kloubů obtížné doporučit konkrétní dávku rybího oleje nebo mastných kyselin

Nicméně studie na 75 lidech s osteoartrózou kolena zjistila, že užívání 1 000 mg rybího tuku denně – 400 mg EPA a 200 mg DHA – výrazně zlepšilo výkonnost kolen.

Překvapivě vyšší dávka 2 000 mg neměla žádný další vliv na funkci kolena (36)

souhrn

Rybí olej může pomoci snížit triglyceridy, zlepšit náladu a zlepšit zdraví kloubů, ale doporučení dávkování se liší v závislosti na studii a zdravotním stavu jednotlivce.

Doplňky rybího oleje obsahují EPA a DHA, stejně jako vitamíny A a D

Mezitím, v závislosti na tom, zda jsou odvozeny z ryb, mořských řas nebo rostlinných olejů, obecné doplňky omega-3 mohou nebo nemusí obsahovat EPA a DHA.

Pokud váš doplněk omega-3 pochází z mořských řas, obsahuje EPA a DHA, ačkoli tyto doplňky mají obvykle vysoký obsah DHA a nízký obsah EPA (14)

Na druhé straně doplňky s rybím olejem pravděpodobně obsahují více EPA než DHA, zatímco doplňky na bázi rostlinného oleje obsahují hodně ALA

Přestože jsou prospěšné všechny omega-3 mastné kyseliny, nejprospěšnější jsou EPA a DHA (5)

nekonzumujte pravidelně tučné ryby, doplněk s rybím olejem může pomoci zvýšit hladiny EPA a DHA. Pokud však nekonzumujete žádné rybí produkty, může fungovat i doplněk na bázi řas

Alternativně vám doplněk omega-3 vyrobený z rostlinných olejů pomůže zvýšit váš příjem omega-3 – ale nezvýší vaše hladiny EPA nebo DHA.

souhrn

Zatímco doplňky s rybím olejem poskytují EPA a DHA, většina rostlinných zdrojů omega-3 poskytuje ALA, kterou může být obtížné přeměnit na EPA a DHA.

Velké množství výzkumů podporuje používání doplňků rybího tuku

Většině zdravých jedinců stačí 250–500 mg kombinované EPA a DHA denně – jejichž skvělým zdrojem je rybí tuk.

To bude záviset na vašich potřebách. Kromě toho těhotné ženy, kojenci,

Ujistěte se, že jste si vybrali doplňky omega-3, které obsahují doporučené množství EPA a DHA, pokud se rozhodnete zvýšit příjem

Jaké je maximální množství rybího tuku, které můžete

Dospělí mohou konzumovat až 3 000 mg rybího tuku denně až 3 000 mg rybího tuku denně je považováno za bezpečné pro dospělé ( .

Je v pořádku vzít si rybí tuk tři

DHA a EPA by společně neměly překročit 3 gramy denně, podle NIH a FDA. Omega-3 mohou časem snižovat funkci imunitního systému, protože snižují zánětlivou reakci těla. Omega-3 mohou také prodloužit dobu krvácení při vysokých dávkách ne více než 3 g DHA a EPA denně v kombinaci . Vědci tvrdí, že po dlouhou dobu mohou omega-3 snižovat funkci imunitního systému, protože snižují zánětlivé reakce těla. Vysoké dávky omega-3 mohou také prodloužit dobu krvácení.

Když si dáte tři pilulky rybího tuku, co se stane

Nežádoucí účinky rybího tuku zahrnují pálení žáhy, řídkou stolici a krvácení z nosu, pokud se užívá více než 3 gramy denně. Příjem velkého množství rybího tuku z DIETNÍCH zdrojů může být nebezpečný. Užívání doplňků s rybím olejem s jídlem nebo jejich zmrazení může tyto problémy snížit zvýšit možnost krvácení . Mezi vedlejší účinky rybího oleje patří pálení žáhy, řídká stolice a krvácení z nosu. Užívání doplňků s rybím olejem s jídlem nebo jejich zmrazení může tyto problémy snížit. Konzumace velkého množství rybího tuku z DIETNÍCH zdrojů je možná nebezpečná.

Když si dáte čtyři rybí oleje, co se stane

Rybí tuk je obecně bezpečný, ale příliš mnoho může způsobit krvácení a ovlivnit váš imunitní systém. Lidé, kteří jsou alergičtí na mořské plody, nemusí být schopni konzumovat rybí tuk. Pod dohledem lékaře užívejte doplňky s rybím tukem zvýšíte riziko krvácení a může ovlivnit vaši imunitní odpověď . Není jasné, zda je rybí olej bezpečný pro lidi, kteří jsou alergičtí na mořské plody. Doplňky rybího tuku užívejte pod dohledem lékaře.

Dịch vụ SEO website - Thiết kế Website

★★★★★ 7 đánh giá trên Google
Văn phòng công ty

Địa chỉ: Số 5 Trần Kim Xuyến - P.Trung Hoà - Q.Cầu Giấy - TP. Hả Nội

Điện thoại: 0922 892 892

Trang web: Bangnam.com

Từ Dịch vụ SEO website - Thiết kế Website

"BANGNAM là đơn vị cung cấp Dịch Vụ SEO, Dịch vụ thiết kế Website, Giải pháp quản trị doanh nghiệp ERP hàng đầu tại Việt Nam."

Mọi người cũng tìm kiếm

Thiết kế website Hà Nội
Nhà thiết kế trang web
Thiết kế website bán hàng
Nhà thiết kế trang web
Dịch vụ SEO
Nhà tối ưu công cụ tìm kiếm
Thiết kế website TP HCM
Nhà thiết kế trang web
Thiết kế website Hà Nội
Nhà thiết kế trang web